Ben Glaetzer Barossa Valley

 

 

STARÁ VINICE            BEN GLAETZER  

 Rodina Glaetzerů emigrovala v roce 1888 z Braniborska a usadila se Barossa Valley v roce 1888 po emigraci z Braniborska. Rodina opustila Německo na palubě parníku „Habsburg“ a po sedmi týdnech dosáhla cíle v Port Adelaide. Usídlili se v městečku Nuriootpa v Barossa Valley a začali tu svůj nový život v Austrálii. Stali se jedními z prvních zaznamenaných vinařů v Barossa Valley.

O století pozděj,i v roce 1995, založil vinařský patriarcha Colin Glaetzer se svou ženou Judith a třemi syny Glaetzer Wines, butikové rodinné vinařství produkující prvotřídní vína z Barossa Valley. Od prvního ročníku 1996 se Glaetzerova vína rychle dostala na špici super prémiových vín v Barosse. Colin byl jmenován „Baronem z Barossy“ jako uznání za jeho vinařské umění a přínos kulturním tradicím Barossa Valley.
Dnes v rodinné tradici pokračuje Colinův syn Ben, který se stal hybnou silou vinařství. Benova schopnost spojit tradiční vinařské techniky s moderním duchem se odráží ve stylu vín Glaetzer. Tvoří unikátní, elegantní vína s minimem intervencí, která jsou uznávána jako klasická a neomylně typická pro Barossu.  Více informací zde.

Značky: 

Vše

Řadit podle:
 

TOP